otrdiena, 2013. gada 26. marts

Košie 70.gadi! 70's


1970.gadi

70.gadu ēra raksturīga ar dažāda rakstura stiliem, sākot no nevīžīga, maiga, līdz pat sievišķīgam. Minī svārki, gari svārki, bikses ar paplašinātiem galiem, tā bija daļa no sievietes garderobes 70.gados. Sievietes valkāja visu, ko vēlējās un kad vēlējās. Vakartērpu veidoja savienojot topu un gariem svārkiem, vai biksēm. Populārās bija „Empire line dresses” – Kleitas, kas akcentēja krūšu līniju, bet pārējā kleitas daļa bija brīvi krītoša. Šādas tika šūtas arī 70.gadu kāzu kleitas. 
 

Modes izmaiņas ietekmēja, kā sievietes, tā vīriešus. 1972.gadā tika dibināta NIKE firma, kurā sāka ražot sporta apavus. Skriešanas apaviem bija būtisks papildinājums sieviešu un vīriešu garderobē, un arvien vairāk cilvēki sāka skriet.

Vīrieši aizņēmās sieviešu drēbes, mēdza arī lietot make-up un lietot caurspīdīgo nagu laku. Blūzes, Boā spalvas, pieguļoši T-krekli bieži bija redzami slavenību mūzikas un televīzijas ainās. 

Populārākie sieviešu apģērbi:
-          Minī, midi vai gari svārki;
-          Bikses ar zemu jostas vietu, bikses ar zvanveida galiem;
-          Minī retro kleitiņas;
-          Platformas kurpes;
-          Svārki ar volāniem (prairie skirts);
-          Šorti;
-          Topi bez lencītēm (tube tops);
-          Pidžamas - tops savienots ar biksēm  (halter neck catsuits);
-          „Empire line dresses” – Kleitas, kas akcentēja krūšu līniju, bet pārējā kleitas daļa bija brīvi krītoša.
-          Zemnieku stila topus, blūzes ar zvanveida roku daļu.
-          Adītas somas, adītas vestēs, ādas vestes, pančo.

Populārākie vīriešu apģērbi:
-          Bikses ar zvanveida galiem;
-          Apspīlēti krekli;
-          Platformas un kedas.


 

70.gadu Make-up

Grimms maigs, svaigs un dabisks. Vairāk tendēts, lai atzīmētu sievietes dabisko skaistumu un izceltu ādas dabisko krāšņumu - ‘’Nude’’ or ‘’no-makeup’’. Perfekta sejas korekcija, nevainojama sejas āda.
Šajā laikā sievietes seja tika veidota gluda un mirdzoša. Modē bija būt nosauļotam un brūnam. Vaigu kauliem izmantoja rozā, persiku rozā vaigu sārtumu, lai pastiprinātu dabisko efektu, uzklāja krēmveida vaigu sārtumu uz vaidziņiem.
Uzacis dabiskas formas, pilnīgas un bez pārspīlējumiem. 

Kā viens no make up variantiem - visu plakstiņu noklāt vienā tonī, no skropstu līnijas, līdz pat uzacu līnijai. Šeit der visi maigie toņi – bāli zaļais, zilais u.c. Pavisam nedaudz tika akcentēta skropstu līnija. Skropstas spilgtas, uzkrītošas, melnas un biezas. Gan augšējās, gan apakšējas. Vai tika lietotas mākslīgās skropstas uz apakšējām un augšējām skropstām.

Sievietes, kuras vēlējās saulē iedegušu izskatu, bez kaitīgajiem saules stariem, izmantoja bronzerus. Pūderi tika lietoti reti, bet ja lietoja, tad tas tika piemērots, lai atstātu mirdzumu un spīdumu uz ādas. Lūpu, vaigu un acu ēnas bija dabīgas krāsas ar mazliet mirdzumu.
Veselīga, dabiska seja, vizuļojošas acu ēnas, klusināts vaigu sārtums, daudz tušas un matētas lūpu krāsas bija 70.gadu galvenais balsts.

70.gadu vakara Make up.
* Košas, spilgtas krāsas izmantotas acu plakstiņam.
* Acu laineris. Disko stila grimmā pielietoja zilus acu lainerus, zilas acu ēnas.
* Nosauļota, brūna āda.
* Lūpas krāsotas rozā toņos.
Kā iegūt 70.gadu stila izskatu?
  • Ļaujiet jūsu lūpām spīdēt un mirdzēt - Piemērojot maigus un dabiskus toņus. ‘’Nude’’ toņus, kā arī rozā un persiku toņi bija top izvēli 70. gados.
  • Seksīgi starojoša, spīdīga āda. Šo efektu var panākt ar mitrinošu tonālo krēmu un caurspīdīgu vai apgaismojošu pūderi.
  • Rozīgs vaigu sārtums – Izteikta 70.gadu tendence. Ieteicams klāt krēmveida vaigu sārtumu, kas pastiprināja sejas spīdumu. 
ĀDA VESELĪGI MIRDZĒJA. :)
Izteikti redzamas 70.gadu make up kontūras. 

Sieviešu matu griezumi un frizūras

70.gadu klasika ir pakāpenisks matu griezums un uz ārpusi veidotas lielas, izteiksmīgas lokas. Tika ļoti izcelts matu apjoms. Mati bija vismaz plecu garumā vai garāki.
       

Lielisks piemers ir 70.gadu kantrī mūzikas karalienes Dolly Parton, Dottie West un Olivia Newton-John.

Dolly PartonDottie West
Hipija frizūras bija ļoti dabiskas. Taisni vai viegli cirtaini dabiski mati. 70.gadu tendences izpausmes mūsdienās

 

70.gadu ikonas
Farrah Fawcett

Farrah bija sporta eņģelis. Viņa bija sportiska, žirgta blondīne. Teksasa skaistule ar  savdabīgu humora izjūtu. Viņas zelta skaistie blondie mati, izteiksmīgās frizūras un plakāts, kur viņa redzama sarkanā peldkostīmā, bija vislabāk pārdotais vēsturē. Seksīgā blondīne kļuva par iekārojamu ikonu un viņas plakāts rotāja katra jauna vīrieša sienu.


Raquel Welch

Viņa ir lielākais Holivudas seksa simbols. Viņas filmu un televīzijas karjera sākās 1960.gadu vidū un ātri vien viņa kļuva par 60. un 70.gadu seksa simbolu. Playboy žurnāls viņu atdzina par 70.gadu iekārojamāko sievieti. Raquel Welch ieguva Golden Globe balvu par aktrises talantu 1973.gada filmā „Trīs Musketieri” („The Three Musketeers”)


 


Patiesi skaista sieviete! :)

Neliels ieskats 70.gadu burvībā... :)
Skaistu Jums dienu,
Elīna Ivickaite


Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru